LOADING
PREV
NEXT
http://polskapomocdrogowa.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/slides.1gk-is-104.jpg
http://polskapomocdrogowa.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/slides.5gk-is-104.jpg
http://polskapomocdrogowa.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/slides.2gk-is-104.jpg
http://polskapomocdrogowa.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/slides.3gk-is-104.jpg
http://polskapomocdrogowa.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/slides.4gk-is-104.jpg

Nie boimy się wyzwań

  • Pomagamy
  • Podnosimy
  • Wyciągamy
  • Transportujemy
  • Holujemy

Pomagamy

Pomagamy przy wypadkach i kolizjach na drogach i autostradach.

Podnosimy

Samochody, naczepy, tiry i wszystko, co trzeba podnieść.

Wyciągamy

Wyciągamy z rowów, poboczy, śniegu i z kłopotów.

Transportujemy

Wszystko i wszędzie - zawsze na czas.

Holujemy

Holujemy samochody małe i duże, autokary, tiry i wszystko, co jeździ na kołach.

Jesteś tutaj: Strona głównaAktualnościHOL EXPO 2016

HOL EXPO 2016

                                                                                                         

Holexpo 2016

Szanowni Państwo,

            Jesteśmy po pierwszych w Polsce targach pomocy drogowej i holowania Holexpo. Można spokojnie podsumować wydarzenie i dokonać realnej oceny.

            Dla wystawców targi rozpoczęły się już 10 października od samego rana pracami organizacyjnymi i budowaniem stoisk oraz dopinaniem ostatnich szczegółów.

            Zwiedzający mogli wejść na teren wystawowy dnia 11 października od  godziny 10. Ekspozycje wiele firm z branży pomocy drogowej , zarówno producentów zabudów jak również producentów i  dystrybutorów osprzętu i akcesoriów przyciągało ciekawymi stoiskami ....

 

         W pierwszym dniu targów odbyło się spotkanie członków Stowarzyszenia Polska Pomoc Drogowa oraz sympatyków.  Podczas spotkania omawiano tematy bieżące jak również poruszano aspekty ekonomiczno prawne prowadzenia działalność. W wielowątkowej dyskusji przewijał się ciągle temat działających na granicy prawa , a najczęściej poza prawem trzy i półtonówek oraz sposobu ukrócenia tych procederów. Wciąż aktualny jest temat współpracy z firmami assistance i kalkulacji ekonomicznej do świadczenia usług tej grupie odbiorców. Zarząd SPPD zauważył stosunkową niedużą aktywność tych osób , które świadczą usługi dla asystorów.  Milczące przysłuchiwanie się dyskusji jest spowodowane  obawami o zlecenia oraz świadomością , że informacje ze spotkań wypływają i są przekazywane do firm assistance. Podjęto też temat PSP i ich pracy na drodze jako pomoc drogowa.  Wieczorem odbyła się kolacja podczas której kontynuowano tematy poruszane wcześniej.

            W drugim dniu targów przybyło zdecydowanie więcej zwiedzających zwłaszcza firm pomocy drogowej. Zaplanowane przed południem spotkanie odbyło się na jednej z sal konferencyjnych na hali targowej w sektorze wydzielonym dla Holexpo. Sala została odpowiednio powiększona ( system ścian przesuwnych) gdyż widząc liczbę uczestników w dniu poprzednim ,  obawialiśmy się o pomieszczenie wszystkich chętnych.

Obawy zarządu okazały się słuszne. Pierwszy raz w Polsce doszło do spotkania przedstawicieli firm pomocy drogowej , asystorów ( czyli firm obsługujących systemy assistance) oraz ubezpieczyciela. Zaproszenie uczestnictwa w konferencji pojęły prawie wszystkie spółki obsługujące systemy assistance , o nieobecnych nie będziemy się wypowiadać , być może nie jesteśmy na razie partnerem do rozmów , a nieobecna na spotkaniu duża spółka asystorska czuje się tak mocna na rynku, że nie widzi potrzeby rozmów. W trakcie spotkania przedstawiono materiał ukazujący wszelkie aspekty i płaszczyzny prowadzenia działalności w zakresie pomocy drogowej. Dyskusja po prezentacji miała charakter merytoryczny. Uczestniczący w rozmowach przedstawiciele jednej z firm ubezpieczeniowych potwierdzili słuszność takich spotkań. Podobne zdanie mieli przedstawiciele firm asystorskich . Spotkanie przebiegało w ekspresyjnej lecz niekrzykliwej  atmosferze, a strony dialogu zgodnie stwierdziły, że rozmowa jest potrzebna i  należy ją kontynuować.

           

            Podczas podsumowania targów Holexpo z Dyrekcją Targów Kielce , zarówno przedstawiciele targów jak również Zarząd SPPD wyrazili swoje zadowolenie z bardzo udanej imprezy , która , jak mamy nadzieję stanie się cykliczną.

            Zarząd SPPD widząc bardzo duże zainteresowanie osób nie będących członkami stowarzyszenia podczas konferencji z asystorami , podjął decyzje , że następne spotkanie odbędzie się tylko dla osób zrzeszonych w SPPD. Jest to podyktowane tym , że chcemy umożliwić właśnie naszym kolegom ze stowarzyszenia przedstawienie swojego zdania i problemów na zasadzie partnerskiej rozmowy.

Stowarzyszenie Polska Pomoc Drogowa działa dla całej branży , ale przede wszystkim dla swoich członków

            Dziękujemy wszystkim obecnym na targach asystorom. Pomimo różnicy zdań i poglądów, doceniamy , to że chcieliście Państwo przyjechać i zasiąść z nami do stołu rozmów, mamy też nadzieję kontynuacji tego co zostało zapoczątkowane.

            Dziękujemy przedstawicielom Uniqa , którzy również chcieli poświęcić swój czas i uczestniczyli w dyskusji. Mamy nadzieje , że na kolejnym spotkaniu będą obecni wszyscy ubezpieczyciele.

            Nie wiemy dlaczego nasze zaproszenie nie wszędzie spotkało się z „ podatnym gruntem na rozmowę”, może popełniliśmy błędy, może było to coś innego. O nieobecnym na Holexpo  dużym graczu z rynku usług pomocy drogowej, nie będziemy rozmawiali , uważam, że ich nieobecność jest jednocześnie ich wielką stratą.  

            Dziękuję wszystkim wystawcom, dziękuję Zarządowi Targów Kielce , dziękuję Kolegom z Zarządu SPPD za dużą pomoc i zaangażowanie w organizację imprezy.

            Cieszę się z dużego zainteresowania członkostwem nowych osób i mam nadzieję , że rozmawiając i jednocząc się mamy realne szanse na polepszenie warunków naszej ciężkiej i odpowiedzialnej pracy.

            Do zobaczenia na kolejnym Holexpo.

 

                                                                                                 Z poważaniem

                                                                                              Mirosław Zawadzki

                                                                                     Prezes Zarządu Stowarzyszenia

                                                                                            Polska Pomoc Drogowa

 

galeria fotograficzna by Marek Jarmołowicz

Zamów newsletter